BİZ KİMİZ?

Kurucu irademiz 1980 yılında Fransız şirketi Vernet ile yapılan anlaşma ile otomobil termostatları eğitimi almış ve Türkiye’de üretim tesislerini kurarak üretime başlamıştır.

Bunun yanında Alman Anshutz ve Rathgeber KG firmaları lisanslarıyla termostatik radyatör vanası termoelemanları ve gazlı şofben valfi (liquid eleman), İspanyol Copreci firmasından da gerekli lisanslar sağlanarak fırın termostatları ve termokuplleri üretimi dünya standartlarında yapılmaktadır. 1980-2012 yılları arasında yaptığımız üretimler yurt içinde TOFAŞ, Renault, Türk Traktör, Isuzu, BMC, UZEL, Ford; yurt dışında VW, Peugeot, GM ve Gates gibi pek çok endüstri lideri firma tarafından talep görmüştür.

2013 yılında danışmanlık yapmak üzere kurulan şirketimiz modern üretim tesisleri, deneyimli ve uzman çalışma ekibi ile beraber üretimini yaptığı oto termostatları ve kompresör termostatlarını otomotiv sanayisinin hizmetine sunmaktadır. Kurulduğu günden bu yana üretmenin temelinde araştırma olduğuna inanan ELBA otomotiv konutlarda kullanılan eşanjörlü kat istasyonları termostatlarının AR-GE çalışmalarına da devam etmektedir.

Halen 184 referans ile oto termostatı üreten firmamız yenilikçi, hızlı ve özenli hizmet anlayışıyla ülkemiz sınırlarını aşıp Bursa’dan tüm dünyaya ulaşarak otomotiv sektörüne hizmet vermektedir.

40°C ile 105°C arasında termoeleman (termostat çekirdeği) üretimi konusunda uzmanlaşan firmamız OEM standartlarındaki hammadde kalitesi, tecrübeli ve çağa ayak uyduran profesyonel çalışma ekibi ile birlikte kalite prensibinden asla ödün vermeden otomotiv sektörüne olan hizmetlerini sürdürmektedir.